· A padlizsánokat szétvágjuk, megsózzuk. Ha a magja már barna, ferdére állítva, lenyomatva állni hagyjuk, hogy kicsurogjon a kesernyés leve. Közben a húst - lehet csak sertéshúsból is készíteni - a megtisztított nyers sárgarépával, burgonyával és vöröshagymával együtt ledaráljuk - a zöldségeket reszelhetjük is, és a vöröshagymát apróra vágjuk. Az egészet kevés olajon átfuttatjuk és sóval, őrölt borssal ízesítjük, majd fedő alatt, időnként megkeverve, puhára pároljuk.
· Ezután a padlizsánszeletek egyik oldalát lisztbe mártjuk és forró olajban, csak a lisztes oldalát, átsütjük. Megfelelő méretű edényt - tűzálló tálat, vagy tepsit - kiolajozunk, zsemlemorzsával meghintjük, az alját kibéleljük a padlizsánszeletekkel, úgy, hogy a pirított oldaluk legyen felül, pár szelet paradicsomkarikát helyezünk rá.
· Majd rásimítunk egy réteg húst, majd újra padlizsánszeletek és paradicsom következik, újra hús és újra padlizsán, úgy rétegezzük, hogy végül a tetejére padlizsánszeletek és paradicsomkarikák kerüljenek. Ezután ráöntünk egy csésze csontlevest és előmelegített sütőben, az első 10-15 percben lefedve, 180 °C-on átsütjük.
Tipp:
Az eredeti recept szerint palacsintával fedik le
Hozzávalók 4 személyre:
· 10 db padlizsán
· 0.5 kg darált sertéshús
· 0.5 kg darált marhahús
· 10 dkg sárgarépa
· 20 dkg burgonya
· 20 dkg vöröshagyma
· 2 dl étolaj
· 1 kg paradicsom
· 10 dkg liszt
· zsemlemorzsa
· só, őrölt bors
· csontlé, lehet leveskockából
Forrás: Recept varázs honlapról
Forrás: Recept varázs honlapról
Török receptbe sertéshús? Muszlim országban ez nem megy, csak szárnyast és a marhahús félék jöhetnek számításba. Magyarországon is csinálja minden török étterem. Görögországban valószinuleg sertéshúsból is készíthetik.
VálaszTörlés