2021. június 19., szombat

NYOLC ÉVE TÖRTÉNT Tisztelgés a Rákóczi-szabadságharc kezdetének 310. évfordulóján (7/2)

          A Gyarapodó Magyarországért Alapítvány, a II. Rákóczi Ferenc Öröksége Egylet és a Rákóczi Lovasai Hagyományőrző Egyesület – hagyományteremtő céllal – a második kuruc szabadságharc kezdete napján (június 16.) méltóságteljes, nagyívű, kiválóan lebonyolított megemlékezést szervezett. A program az Oktogonról induló, és a Hősök terén záruló felvonulással kezdődött, zenével, énekkel tarkított ünnepi beszédekkel folytatódott, és az Örökség-koncerttel záródott.
          A felvonulásról mutatok néhány képet:
A Nemzeti Érzelmű Motorosok, a Szkíta Motorosok és a Gárdamotorosok bárhol megjellenek, a figyelem rájuk terelődik. A lovasok mai utódaiként méltóképpen nyitották meg a felvonulást.


Az igazi lovasokat maga a fejedelem vezette









          Szívet melengető volt a Rákóczi Lovasai Hagyományőrzők, a Siklósi huszár kuruc hagyományőrzők, a Zempléni lovas hagyományőrzők vonulása


Nem hiányoztak a betyárok sem

Érdekes nevű és feladatot vállaló egyesület is szolidális volt a kurucokkal, kár, hogy a Habsburgok most nem képviseltették magukat

(A képeket a rendezvényen készítettem. A beszámolót folytatom)

2021. június 18., péntek

NYOLC ÉVE TÖRTÉNT Tisztelgés a Rákóczi-szabadságharc kezdetének 310. évfordulóján (7/1)

A Gyarapodó Magyarországért Alapítvány, a II. Rákóczi Ferenc Öröksége Egylet és a Rákóczi Lovasai Hagyományőrző Egyesület – hagyományteremtő céllal – a második kuruc szabadságharc kezdete napján (június 16.) méltóságteljes, nagyívű megemlékezést szervezett. A program az Oktogonról induló, és a Hősök terén záruló felvonulással kezdődött, zenével, énekkel tarkított ünnepi beszédekkel folytatódott, és az Örökség-koncerttel záródott.
Háromnegyed három körül már emelkedett volt a hangulat, kezdődött a sorba rendeződés. Bár a katonai hagyományőrzőknek és a gárdistáknak az egyenruhában, a motorosoknak a motoros felszerelésben ugyancsak melege lehetett, de a szemük sem rebbent a hőségben. A hagyományőrző lovasoknak azonban nagyon nehéz dolguk volt a táncoló lovakkal, de kiváló lovasok révén megoldották.

Az érdeklődők is gyülekeztek, és szívesen beszélgettek egymással, a felvonulókkal, a rendezvény fő védnökével, Dr. Morvai Krisztina EP képviselővel.
Közben a Budapesti Tárogatós Egyesület magas színvonalú játékát hallgathattuk.
(A képeket a rendezvényen készítettem. Folytatom)